top of page
Szukaj

Pomysł na zabawę z dzieckiem - animacja poklatkowa!


Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją DOKTOR DIODAK nie pozostaje obojętny i przesyła Wam sprawdzony pomysł na kilka godzin świetnej i kreatywnej zabawy razem z Waszymi dziećmi. Budowanie konstrukcji z klocków LEGO i robienie im zdjęć przechodzi do przeszłości. My pokażemy Wam dzisiaj jak ożywić konstrukcje, które możecie stworzyć razem ze swoimi małymi robotykami! Co będzie Wam do tego potrzebne? Przede wszystkim ZABAWKI, cała masa zabawek! Następnie na naszej liście powinny znaleźć się kartki, kredki lub flamastry oraz telefon/ tablet z aplikacją Stop Motion. Kiedy wszystkie te rzeczy będziecie mieli już przygotowane zapraszamy Was do obejrzenia poniższego filmu. Dowiecie się z niego wszystkich potrzebnych informacji takich jak: co to jest scenorys, czy ile zdjęć potrzeba na sekundę animacji, a i Wasze dziecko będzie w niebo wzięte, ponieważ w filmie nie zabranie naszego sławnego już w całym mieście DOKTORA DIODAKA!


           


Wiadomość od Doktora Diodaka:

 Animacja poklatkowa to technika ożywiania martwych przedmiotów (animowania ich) za pomocą serii zdjęć. Zanim przejdziemy do tworzenia takiej animacji musimy wymyślić historię, jaką będzie opowiadał nasz film.


Przydatnym narzędziem będzie scenorys, o którym wspominałem w filmie (szablon scenorysu do pobrania poniżej). Do jego stworzenia wystarczą proste rysunki tego jak w naszej wyobraźni wygląda gotowy już film. Dzieci uwielbiają rysować, także nie powinno przysporzyć to większych kłopotów.
Przykładowy scenorys z bajki Bolek i Lolek, oraz szablon (dostępny do pobrania pod linkiem: SZABLON SCENORYS)
Gdy mamy już spisaną historię, czas na zbudowanie scenografii i bohaterów. Wykorzystajcie wszystkie możliwe zabawki, kolorowe kartki, kartony, kredki flamastry... wszystko co macie pod ręką może stać się cennym elementem Waszej animacji.
Teraz czas na sprzęt. Potrzebujemy tablet lub smartphone z systemem Android lub iOS i kamerą oraz aplikację STOP MOTION:

Obsługę aplikacji wytłumaczyłem w filmie, na samym początku tego artykułu.Pozostało nam nakręcić film, przesłać go do Doktora Diodaka (aby wziąć udział w konkursie - regulamin pod koniec artykułu) i świetnie się bawić!
Animacje poklatkowe nakręcone w całości przez dzieci podczas Letnich Warsztatów z Doktorem Diodakiem 2019:KONKURS!

Ogłaszamy konkurs: 1. Stwórz razem z dzieckiem własną animację poklatkową 2. Prześlijcie film na naszego maila kontakt@doktordiodak.pl lub wrzućcie go na YouTube i podeślijcie do nas link.

3. Razem z filmem prześlijcie nam zdjęcie zespołu, który brał udział w jego tworzeniu.

4. W tytule maila wpiszcie "animacja poklatkowa - konkurs". W treści maila podajcie imiona reżyserów oraz wiek najmłodszych biorących udział w tworzeniu tego przedsięwzięcia.

5. Najbardziej kreatywne scenografy i ich realizacje zostaną nagrodzone voucherami na nasze zajęcia. Przy ocenianiu nasze jury składające się z instruktorów DOKTORA DIODAKA będzie się kierowało pomysłowością wykonania filmu oraz reakcją publiczności na przedstawione dzieło.

6. Na Wasze zgłoszenia czekamy do środy (25 marca) do godziny 23:59. Ogłoszenie wyników nastąpi w przeciągu tygodnia od zakończenia konkursu.


1347 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page