top of page
Szukaj

Pomysł na zabawę z dzieckiem - animacja poklatkowa!


Drodzy Rodzice!

W związku z zaistniałą sytuacją DOKTOR DIODAK nie pozostaje obojętny i przesyła Wam sprawdzony pomysł na kilka godzin świetnej i kreatywnej zabawy razem z Waszymi dziećmi. Budowanie konstrukcji z klocków LEGO i robienie im zdjęć przechodzi do przeszłości. My pokażemy Wam dzisiaj jak ożywić konstrukcje, które możecie stworzyć razem ze swoimi małymi robotykami! Co będzie Wam do tego potrzebne? Przede wszystkim ZABAWKI, cała masa zabawek! Następnie na naszej liście powinny znaleźć się kartki, kredki lub flamastry oraz telefon/ tablet z aplikacją Stop Motion. Kiedy wszystkie te rzeczy będziecie mieli już przygotowane zapraszamy Was do obejrzenia poniższego filmu. Dowiecie się z niego wszystkich potrzebnych informacji takich jak: co to jest scenorys, czy ile zdjęć potrzeba na sekundę animacji, a i Wasze dziecko będzie w niebo wzięte, ponieważ w filmie nie zabranie naszego sławnego już w całym mieście DOKTORA DIODAKA!


           


Wiadomość od Doktora Diodaka:

 Animacja poklatkowa to technika ożywiania martwych przedmiotów (animowania ich) za pomocą serii zdjęć. Zanim przejdziemy do tworzenia takiej animacji musimy wymyślić historię, jaką będzie opowiadał nasz film.


Przydatnym narzędziem będzie scenorys, o którym wspominałem w filmie (szablon scenorysu do pobrania poniżej). Do jego stworzenia wystarczą proste rysunki tego jak w naszej wyobraźni wygląda gotowy już film. Dzieci uwielbiają rysować, także nie powinno przysporzyć to większych kłopotów.