top of page
Szukaj

WIĘCEJ NIŻ KREDKIDzieci z zamiłowaniami plastycznymi w wolnym czasie z pewnością z chęcią chwycą za kredki i zaczną rysowanie. Jednak nawet najwięksi spośród młodych miłośników rysunku nie dadzą rady zajmować się nim przez całe dwa tygodnie. Na szczęście, oprócz kredek, w zajęciach plastycznych naszych pociech możemy wykorzystać wiele innych materiałów, a nawet niektóre śmieci. Poniżej przedstawiamy zaledwie trzy przykłady na ciekawe zabawy plastyczne.

Zainteresowanym osobom polecam kanał Pani Ewy Wojtan (Moje Dzieci Kreatywnie) na którym prezentuje ona inne ciekawe pomysły na prace plastyczne i eksperymenty dla dzieci.

Przykładowy film:Z rolek po papierze toaletowym i kolorowych wycinanek lub plasteliny możemy zrobić wspaniałe kubeczki na kredki albo zabawkowy pociąg. Rolki po papierze można też wykorzystać na inne sposoby. Propozycje można znaleźć w poniższych linkach.

Z pojedynczej skarpetki możemy zrobić wspólnie pluszaka (pomoc rodzica przyda się w przyszywaniu przygotowanych przez dziecko elementów).


  1. Skarpetę wypełniamy watą lub groszkiem i zaszywamy.

  2. Z dostępnych materiałów robimy dodatki np.:

  • skrzydełka dla motylka/ ptaszka/ smoka wycinamy z materiału, w ten sam sposób można wyciąć uszy psa, zajączka itp.

  • konikowi wiążemy grzywę z kolorowych tasiemek,

  • do stworzenia oczu najłatwiej wykorzystać guziki, koraliki lub gotowe oczy,

  • łapki możemy stworzyć doszywając duże guziki, lub szerokie wstążki,

  • ograniczają nas tylko dostępne w domu materiały i nasza wyobraźnia.Dziewczynki zainteresowane projektowaniem sukienek mogą stworzyć własne kreacje dla tekturowych lalek.


1. Z tektury wycinamy figurką przedstawiającą ludzką sylwetkę (ważne jest, by ręce figurki nie były zbyt szeroko rozłożone na boki)

2. Białą kartkę składamy na pół i rysujemy na niej kształt sukienki. Sukienkę wycinamy i z tyłu robimy pionowe rozcięcie (które będzie przypominać zamek), aby sukienkę można było przełożyć przez głowę lalki.

3. Sukienkę można ozdobić wybranym wzorem. Gdy jest ona gotowa, możemy ją wyciąć i założyć na lalkę.


96 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page